Paslanmaz Açık Fanlı Hidrofor

       
   
      Teknik Özellikler
      Kullanma Kılavuzu
      Belgelerimiz
  • Arsu Açık Fanlı Paslanmaz Santrifüj Pompaları, kimyasal olarak pompanın yapı elemanlarını etkilemeyen, temiz veya AKM ‘si (Askıda Katı Madde) olan kirli akışkanların transferinde kullanılan, emiş ağzı yatayda, basınç ağzı düşeyde, yatık milli, motor mili ile pompa mili yekpare (kaplinsiz) tek kademeli, açık fanlı pompalardır.
     

  • Pompalar motoru ile birlikte bir şase üzerine monte edilmiştir. Pompa içerisinde akışkanla temas eden tüm yüzeyler 316L kalite paslanmaz çelikten ve kaynaksız imal edilmiştir. Yine akışkanla temas eden tüm yüzeyler soğuk şekillendirilmiş ve civatalı birleştirmedir.
     

  • Kullanıldığı yerlerden bazıları şunlardır: kaynak ve maden suları şişelemesinde, kozmetik sanayinde, tekstil boya sanayinde, süt ve süt ürünleri sanayinde, glikoz, pasta ve şekerleme sanayinde, deterjan, deri sanayinde, bitkisel yağ transferinde, salça, konserve sanayinde ve bu sektörlerde taşımacılık yapan tankerler üzerinde, gemi sanayinde tatlı ve tuzlu sular ile atık suların transferinde, tekstil klima santrallerinde, enjeksiyon kalıplarının soğutulmasında, ısıtma sistemlerinde, soğutma kulelerinde ve havuz sistemlerinde kullanılmaktadır.
     

  • Kullanılan akışkan sıcaklığına, fiziksel ve kimyasal özelliklerine göre daha değişken malzeme gruplarıyla üretim yapılabilmektedir. Bu nedenle değişik akışkanlar için pompa seçerken akışkana ait viskozite, yoğunluk akışkan sıcaklığı yanı sıra pH değeri, poli, tuz, ppm, AKM, BOI veya asit cinsi ve oranı gibi detaylı analiz değerleri göz önünde tutulmalıdır. Pompa seçimi yapılırken müşteri memnuniyeti için bunlara dikkat edilmeli ve bu bilgiler ışığında siparişler verilmelidir.